Dėmesio skyrimas gerai miego higienai yra vienas iš paprasčiausių būdų kaip galite pagerinti savo miego kokybę.

Sveikas miegas yra svarbus tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai gerinant produktyvumą ir bendrą gyvenimo kokybę. Geresnis miegas yra naudingas visiems, o miego higiena gali atlikti svarbiausią vaidmenį siekiant šio tikslo.

Jei nuosekliai laikysitės miego tvarkaraščio, laikysitės atpalaiduojančios rutinos prieš miegą ir kursite sveikus įpročius dienos metu - prisidėsite prie idealios miego higienos išlaikymo. Keli patarimai nuo ko pradėti:

  • Kelkitės ir eikite miegoti visada tuo pačiu metu (net ir savaitgaliais). 
  • Skirkite atsipalaidavimui 30min. prieš miegą. Užsiimkite jums malonia veikla - skaitykite, atlikite tempimo ar kvėpavimo pratimus, klausykitės malonios muzikos.
  • Pritemdykite šviesą namuose. Venkite ryškių šviesų 30-45min. iki miego, nes tai gali sutrukdyti melatonino (miego hormono) gamybai organizme.
  • Nesikankinkite gulėdami lovoje ir bandydami užmigti. Jei nepavyko užmigti per 30min. - lipkite iš lovos, prasitempkite, paskaitykite kygą ar užsiimkite kita atpalaiduojančia veikla neryškioje šviesoje ir vėl grįžkite į lovą.

Norint gerai išsimiegoti labai svarbu įtraukti teisingus įpročius ne tik vakare, bet ir visos dienos metu. Nerūkykite (rūkymas yra siejamas su daugeliu miego sutrikimų), venkite alkoholio prieš pat miegą, užsiimkite fizine veikla kasdien, nevartokite kofeino popiet.