Ar jūsų rytas prasideda atidedant žadintuvo laiką dar kelioms minutėms? Ar pastebite save kas rytą skubant, nes vėl pramiegojote? Tikriausia save vadinate ne ryto žmogumi? Gera žinia ta, kad pritaikę keletą naujų įpročių galite sau palengvinti atsikėlimą ir ryto rutiną, pradėti dieną su mažiau streso bei įtampos. 

Išmokite “atsijungti” prieš einant miegoti. Dėja, bet smegenys neturi išjungimo mygtuko todėl turite išmokti tą padaryti patys. Jeigu šoksite į lovą prieš tai neatsipalaidavę ir nepaleidę dienos įvykių - greičiausia praleisite lovoje nemažai laiko sūkinėdamiesi, mąstydami ir nerimaudami.

Bent valandą iki miego turime skirti atsipalaidavimui, “atsijungimui” nuo dienos įvykų.

Pasimėgaukite vonia, arbata, atlikite kvėpavimo pratimus, venkite stresinių pokalbių ir diskusijų. 

Sukurkite savo miego rutiną dienos metu. Ji gali atrodyti maždaug taip: 

  • Venkite kofeino po 14val. 
  • Sportuokite ryte arba vidurį dienos. Jeigu sunkiai užmiegate, sportas prieš miegą gali tai dar labiau pasunkinti. 
  • Gaukite gryno oro bent 20min. per dieną. 
  • Laikykite miegamajį vėsų ir tamsų. 
  • Venkite valgyti 3 valandas iki miego. 

Susikurkite ryto rutiną. Tiesa, tam, kad palengvintumėte sau rytą, padarykite paruošiamuosius darbus jau vakare: pasiruoškite drabužius kitai dienai, papildykite kavos aparatą pupelėmis, kad ryte reikėtų tik nuspausti mygtuką, pasidarykite pusryčių paruoštukus. Tik pramerkę akis, skirkite kelias minutes pastovėti prie lango ir gauti natūralios šviesos (tamsiuoju periodu - atsikėlę užsidekite šviesas, taip lengviau ir greičiau prabusite).  

Ankstyvas atsikėlimas yra be galo naudingas mūsų kūnui, nes tik  taip galime pasiruošti dienai be streso, pasilepinti skaniais pusryčiais, susiplanuoti dienos darbus ir atlikti maloniai nuteikiančias veiklas (meditacija, knyga, sportas ir pan.). Pamatysite, kaip nauji įpročiai pakeis visos dienos kokybę ir kas savaitę keltis taps vis lengviau!