Kartais galite jaustis kupini energijos ir staiga - ateina nuovargis. Ar tai reiškia jog jus kankina miego trūkumas? Miego trūkumo požymių gali būti daug, svarbu atskiti, ką jums sako jūsų kūnas. Svarbu atsiminti, jog norint visapusiškai pailsėti, privalu gauti geros kokybės miego ir tinkamą miego valandų skaičių - nepakanka gauti tik vieną.

Jei manote, kad jūsų miego poreikis kiekvieną naktį nėra patenkinamas, stebėkite šiuos požymius:

  • Jaučiate didelį nuovargį ir mieguistumą dienos metu
  • Kiekvieną naktį užmiegate per 30 minučių ar ilgiau, arba užmiegate per minutę ar dvi nuo atsigulimo
  • Pabundate bent kartą per naktį ir stengiatės vėl užmigti
  • Pabudę jaučiatės labiau įtempti ar emocingi

Prasta miego kokybė arba trumpa miego trukmė gali sukelti miego skolą ir dėl to gali būti daug sunkiau atsibusti besijausčiant žvaliai.

5 požymiai, jog jums trūksta miego:

  • Užmiegate beveik iš karto. Gebėjimas greitai užmigti paprastai yra geras dalykas, tačiau užmigti vos tik galva paliečia pagalvę - blogas ženklas.

Užmigimas kiekvieną naktį turėtų trukti nuo 10 iki 20 minučių - užmigti greičiau nei tai yra pagrindinė raudona vėliava, rodanti lėtinį miego trūkumą ir išsekimą.

  • Turite mažą lytinį potraukį.Tam, kad lytinis potraukis būtų normalus, jums reikia gerai išsimiegoti, o jūsų libido tikrai gali nukentėti, jei negausite reikiamo miego kiekvieną naktį. Prastas miegas yra susijęs su vyrų erekcijos disfunkcija ir taip pat, nepakankamas miegas trukdo hormonų gamybai vyrams ir moterims. Tai gali sumažinti jūsų lytinį potraukį ir pakenkti jūsų ar jūsų partnerio nuotaikai.
Moterys gali būti ypač pažeidžiamos dėl prasto miego ir sumažėjusio lytinio potraukio, nes jos linkusios visą gyvenimą patirti daugiau hormoninių pokyčių, tokių kaip priešmenstruaciniai simptomai, nėštumas ar menopauzė. Moterys taip pat dažniau atsibunda naktį, kad galėtų prižiūrėti kūdikius ar mažus vaikus.
  • Esate dehidratavę. Per didelis skysčių suvartojimas prieš miegą gali sutrikdyti miegą, tačiau ar žinojote, kad nepakankamas miegas gali sukelti troškulį? Tyrimai parodė, kad trumpa miego trukmė buvo susijusi su padidėjusia nepakankamos hidratacijos rizika.

Tai gali būti dėl hormono vazopresino - jūsų kūnas gamina daugiau jo vėlyvo miego metu, kad išvengtų dehidratacijos, tačiau sutrikęs miegas gali paveikti šio hormono išsiskyrimą, todėl gali kankinti dehidratacija.

  • Trokštate greito maisto. Ryšys tarp miego trūkumo ir svorio padidėjimo yra labai didelis - kaip ir aukščiau pateiktuose pavyzdžiuose, tai vėlgi priklauso nuo hormonų. Prastas miegas gali padidinti apetitą skatinančio hormono gamybą ir sumažinti kito hormono, kuris praneša kūnui apie sotumą, gamybą. Jei trūksta miego, dažniau užkandžiaujate visą dieną ir rečiau sportuojate. Kartu su potraukiu kaloringam/mažai maistingam maistui tai gali sukelti problemų jūsų mitybai ir svorio kontrolei.
  • Jaučiate nerimą . Miegas ir psichinė sveikata yra glaudžiai susiję. Nerimas ar depresija gali neigiamai paveikti miego ciklą, o nepakankamai išsimiegojus galite jausti nerimą ir stresą. Miego sutrikimai taip pat yra susiję su psichiniais sutrikimais, tokiais kaip depresija, nerimas ir bipolinis sutrikimas - nuo 50 iki 90 procentų pacientų, turinčių psichikos sutrikimų, taip pat patiria nemigą. Taip yra todėl, kad jūsų psichinė ir bendra smegenų sveikata priklauso nuo miego kokybės kiekvieną naktį. Pakankamas REM miegas leidžia smegenims apdoroti emocinę informaciją, kuri įtakoja jūsų nuotaiką, atmintį ir kritinio mąstymo įgūdžius.
Miego sveikata, psichinė sveikata ir bendra sveikata yra susiję. Jei turite problemų su vienu iš šių, tikriausiai turite problemų ir bent su vienu iš kitų. Tačiau tai taip pat reiškia, kad teikdami prioritetą miegui galite pagerinti gyvenimo kokybę visose srityse.

Kaip geriau išsimiegoti?

Atminkite, jūs neturite gyventi su miego problemomis. Galite sumažinti jaučiamus simptomus ir geriau miegoti pakeitę kai kuriuos savo miego įpročius - apsvarstykite galimybę pabandyti toliau išvardintus patarimus:

  • Pildykite miego dienoraštį, kad galėtumėte stebėti savo miegą, pabudimo laiką, miego įpročius ir visas miego problemas, kurios atsiranda kiekvieną naktį
  • Laikykitės nuoseklaus miego grafiko - kiekvieną vakarą eikite miegoti tuo pačiu laiku ir kiekvieną rytą atsikelkite tuo pačiu laiku
  • Pagerinkite miego higieną. Idealiu atveju norite skirti sau pakankamai laiko, kad galėtumėte pasirūpinti bet kokiu nebaigtu dienos darbu, o vakare skirti laiko nusiraminimui, kad galėtumėte lengvai užmigti. Būtinai nebenaudokite savo elektros prietaisų bent valandą prieš miegą
  • Miegokite popiečio miego dienos metu, bet ne per arti savo nakties miego ir ne ilgiau nei 90 minučių.

Sveikas miegas yra gyvybiškai svarbus norint jaustis kuo geriau kiekvieną dieną. Jei negaunate kokybiško miego, kurio jums reikia, galite ne tik jaustis vangiai ir perdegę, bet ir paveikti savo kūną. Jūsų sveikata tiesiogiai susijusi su pakankamu miegu - galbūt pabandę netgi nustebsite, kiek geras nakties miegas gali išgydyti!