Kadangi esu ne tik miego trenerė, bet ir fizinio aktyvumo bei mitybos specialistė, noriu paliesti plačią temą apimančia visas sritis. Miegas, sportas ir mityba yra žinomi kaip trys dalykai garantuojantys sveiką gyvenimo būdą. Ilgai buvo sakoma, jog pagerinus nors vieną iš jų žmonės gali gyventi ilgiau, tačiau ar tikrai galime pagerinti vieną sritį nepalietę kitų? Patobulinus visus tris gyvenimo būdo veiksnius galime pagerinti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą, todėl panagrinėkime kaip kiekvienas iš jų prisideda prie geresnės mūsų gyvenimo kokybės.

Mityba

Maistas veikia beveik visas mūsų sveikatos dalis. Sveika ir subalansuota mityba sumažina įvairių susirgimų rizikas - nuo širdies ligų, diabeto ir insulto iki nutukimo. Psichinei sveikatai sveika mityba taip pat gali būti vienas pagrindinių veiksnių mažinančių depresijos ir nerimo simptomus.

Tai, ką valgome, lemia tai, kaip jaučiamės. Maistas gali paskatinti sportuoti arba sugadinti treniruotę, tinkamas angliavandenių, baltymų ir riebalų kiekis gali pagerinti atsistatymą po treniruotės ir sumažinti nuovargį. Maisto pasirinkimai taip pat turi didelės įtakos miegui bei jo kokybei - valgant per arti miego gali apsunkinti užmigimą, nepakankamas maistinių medžiagų kiekis gali nulemti naktinius prabudimus ir įvairius miego sutrikimus.

Sportas

Sumažėjęs nerimas, sumažėjęs kraujospūdis ir geresnis miegas, geresnis svorio valdymas, stipresni kaulai ir daugiau energijos - visa tai yra reguliaraus sporto teikiama nauda. Žemas fizinis akyvumas dienos metu gali būti pagrindine priežastimi kodėl naktį sunkiai užmiegate, kodėl jaučiatės nemotyvuoti ir neturite energijos. Taip pat, jeigi neišsimiegate ar tiesiog neskiriate miegui pirmenybės, neturėsite jėgų sportui, būsite labiau linkę praleisti treniruotes ir atvirkščiai - pailsėję ir išsimiegoję būsite energingesni, turėsite pakankamai jėgų ir priimsite geresnius sprendimus.

Miegas

Aš esu įsitikinusi, kad viskas prasideda nuo miego. Tik tada, kai esame pailsėję mes galime maitintis sveikai ir gyventi aktyviai. Žmonės, neišmiegoję pakankamai valandų yra labiau linkę persivalgyti ir renkasi nesveiką maistą. Miego trūkumas sutrikdo dviejų, sotumo jausmą reguliuojančių, hormonų veiklą - leptino ir grelino, todėl miego trūkumu besiskundžiantys žmonės labiau linkę valgyti kaloringą maistą, vėliau pajaučia sotumo jausmą ir turi didesnę nutukimo riziką.

Miego metu vyksta raumens audinių atsistatymas po treniruotės, todėl nepakankamas miego kiekis lemia didesnę traumos tikimybę, sumažėjusią jėgą ir mažesnį energijos lygį.

Ar dabar jums atrodo taip pat kaip man, jog energinga diena prasideda nuo kokybiško miego?Jei jaučiate miego sutrikimus, ieškote natūralių sprendimo būdų pagerinti gyvenimo kokybę - registruokitės NEMOKAMAM 15 min. skambučiui ir padėsiu jums rasti sprendimą!